MediaHub (вул. Суворова, 4/6)
Вартість
150 - 200 грн
Психічні хвороби завжди мали місце в суспільстві. Якщо людина хвора, тоді вона потребує лікування і медичного догляду. Однак, оголосити людину «божевільною» дуже легко. Головне, що після цього до неї мало хто буде прислухатись. Її думка і погляди будуть зневажені або просто проігноровані. Саме це і було метою багатьох політичних режимів по відношенню до інакомислячих.
Дуже часто в історії влада користувалась діагнозом «психічнохворий» для захисту від правди, поширення незручних думок та інакомислення. В цьому випадку держава не знищувала людину фізично, але вона вдавалась до практики оголошення здорової людини «психічнохворою».
На зустрічі дослідять історію використання «каральної психіатрії» і спробуємо відповісти на наступні питання:
• Як зародилась та розвивалась протягом історії «каральна психіатрія»? У яких державах і які режими використовували цю практику і чому?
• Хто ставав мішенню для влади і якими були ці методи «лікування»? Що відбувалося з людиною у разі використання до неї подібної практики?
• «Каральна психіатрія» і «поліцейська психіатрія». У чому їхня відмінність?
• Як працювала російська і радянська каральна психіатрія і коли досягла свого апогею? Чим був спричинений і яким був розмах каральної психіатрії в 1960-1980 роки в СРСР.?
• Особисті історії та життя ув’язнених-пацієнтів, тих людей, яких так боялась держава і режими. У чому була їхня сила?
• Використання каральної психіатрії сьогодні. Чи це можливо? Де захист і як уникнути подібного?
• Чи є практика використання “каральної психіатрії” в Україні?
З ким зустріч?
Семен Глузман – відомий правозахисник та лікар-психіатр, колишній дисидент та політв’язень, президент Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини.
Ведучий зустрічі — Misha Feldman, автор та засновник проекту Вільна Академія Змін.
Календар подій
11 липня 2019
05 липня 2019
07 липня 2019
02 липня 2019
28 червня 2019
23 червня 2019
Коментарі