Лекція «Мистецький модернізм у місті Lemberg / Lwów / Львів»

Лекція «Мистецький модернізм у місті Lemberg / Lwów / Львів»

28 червня 2019, 18:00

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

facebook

Вартість

70 грн

Реєстрація

У межах виставки «Олександр Богомазов: творча лабораторія» відбудеться лекція «MAJAKI i МАЯКИ. Мистецький модернізм у місті Lemberg / Lwów / Львів (1913 – 1930)», яку прочитає Андрій Бояров – візуальний митець, незалежний куратор, дослідник львівського і українського авангарду.

MAJAKI, у перекладі з польської – маячня, саме так називалася одна з рецензій у львівський пресі на велику виставку галереї «Der Sturm», яка відкрилася у червні 1913 у залах Товариства Прихильників Красних Мистецтв (тепер головний будинок Національного Музею у Львові). Виставка не отримала належного відгуку у львівської публіки, але вона стала тією подією, яка зазначила прихід до міста нового мистецтва. У середині 1920-х багато молодих митців, представлених саме на цій скандальній виставці, поїхали на навчання до Берліна і Парижа, де у 1930-х стали так званими “маяками” львівського авангарду.

Хто були ці представники українського новітнього мистецтва, які були їхні твори, і чому львівська публіка була не готова їх сприйняти, дізнайтесь уже найближчої п’ятниці.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх