Лекція «Окупація Києва.1941-1943. Як це було?»

Лекція «Окупація Києва.1941-1943. Як це було?»

27 вересня 2016, 19:30

MediaHub (вул. Суворова, 4/6)

facebook

Вартість

150 грн

Рівно 75 років тому, 19 вересня 1941 року, німецькі нацистські війська увійшли до Києва. Через два роки, 6 листопада 1943 року, останні підрозділи вермахту покинули місто. Завершився один з найтрагічніших періодів історії столиці України – його окупація, що тривала 778 днів.

Цей період досі залишається одним з найбільш невивчених і необговорюваних. Вірно і те, що даний етап у житті міста включає велику кількість подій, в тому числі і трагічних, про які необхідно знати і пам’ятати завжди. Свідки залишили чимало згадок про роки окупації Києва. Саме цьому часу і присвячена зустріч.

Під час події Ви дізнаєтесь:
– Як проходила оборона Києва і чому 600 000 військових потрапили в оточення та згодом у полон?
– Як проходила евакуація міського населення, і чи була вона для всіх?
– Що таке «новий порядок», який був встановлений нацистами, і як цивільне населення ставилося до окупантів і нової влади?
– Що таке «колабораціонізм», і хто співпрацював з нацистами?
– Як і коли здійснювалися масові розстріли в Бабиному Яру, винищення єврейського населення міста та інші репресії мирного населення? Хто приймав в цьому участь?
– Коли і навіщо радянськими підпільниками були підірвані будинки на Хрещатику та Успенський собор у Києво-Печерській Лаврі? Хто був причетний до цього?
– Хто такі «остарбайтери», і як відбувалось вивезення в Німеччину мирного українського населення?
– Як закінчилась окупація і радянська армія знову увійшла до Києва?
– Як відбувся «київський нюрнберг», та були встановленні і використані шибениці на Хрещатику?

Для нас дуже важливі уроки історії. Ми не повинні ігнорувати і забувати їх. Але також вкрай важливо об’єктивно і чесно аналізувати ці історичні події, не соромлячись давати їм тверезу оцінку.

Зустріч з:

Дмитро Малаков – відомий історик та краєзнавець. Більше 20 років працював заступником директора Музея історії Києва.

Тетяна Євстаф’єва – історик, музейник, краєзнавець. Довгий час працювала завідувачем відділу «Бабин Яр» Музею історії Києва.

Зустріч, як завжди, пройде у комбінованому форматі, який включатиме короткий історичний фактаж, фотохроніку (будуть представлені унікальні фотографії з приватних архівів), розповіді свідків тієї окупації, експертну думку істориків та дискусію з аудиторією на суперечливі теми у форматі public talk.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх