Лекція «Новорічно-різдвяні свята: до і після 1917-го та в сьогоденні»

Лекція «Новорічно-різдвяні свята: до і після 1917-го та в сьогоденні»

15 грудня 2016, 17:00

facebook

Наприкінці кожного року малеча з нетерпінням чекає приходу Діда Мороза. Але історія Діда Мороза і Снігуроньки ледь налічує сотню років. Відразу після жовтневого перевороту більшовики здійснили календарну реформу, згодом для «боротьби з релігією» разом з Різдвом скасували і ялинку з Дідом Морозом. Утім майже десятиліття «реформ» і репресій не дали бажаного результату: викорінити звичай ставити сяючу ялинку не вдалося. Отож 1935 року Кремль офіційно дозволив ялинку і Мороза. Відтепер вони стали на службу радянській владі й разом із «радянським шампанським» і п’ятикутною зіркою стали неодмінним атрибутом державного свята.

Яку ситуацію з «Дідом» маємо зраз? До чого нам вертатися чи що творчо розвивати в новорічно-різдвяних традиціях – у пошуках власної ідентичності громадян європейської країни з багатою історико-культурною спадщиною? Подискутуємо про це з кандидатом філологічних наук, дослідницею трансформації культур, фольклористкою ОЛЕНОЮ ЧЕБАНЮК.

Після теоретичної частини педагогам буде презентовано інтерактив «Святвечір», під час якого в активній ігровій формі можна дізнатися про різдвяні традиції українців, зокрема, про обряд колядування, святвечірні страви, поетичні образи стародавнього фольклору. Такий інтерактив учителі потім зможуть запропонувати своїм учням.

Для участі потрібно попередньо зареєструватися за формою

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх