Лекція «Нова радянська жінка. Емансипаційні практики 1920-30-х рр»

Лекція «Нова радянська жінка. Емансипаційні практики 1920-30-х рр»

01 жовтня 2016, 16:00

facebook

Емансипація жінок була проголошена однією з ключових засад соціальної перебудови суспільства під егідою більшовиків та оголошена їхнім завоюванням – радянська пропаганда вміло маніпулювала ідеями рівноправ’я, вбудовуючи їх у нову суспільну програму та ціннісний кодекс комуністичної системи.

Якщо у 1920-х рр. гендерне питання було предметом суспільних дискусій, забарвлених революційною риторикою, та інколи – радикальних експериментів, то у 1930-х рр. воно було вписане в систему централізованого соціального регулювання та підпорядковувалося інтересам держави, насамперед економічним.

Мобілізаційні кампанії радянської влади були орієнтовані на жінок різних вікових, соціальних та національних груп – насамперед на жіночу молодь, але також на старших за віком робітниць, селянок і навіть домогосподарок.

Про це і про більше можна дізнатись на лекції Катерини Кобченко, канд. іст. наук, наукової співробітниці Центру українознавства філософського факультету КНУ імені Тараса Шевченка, членкині Української асоціації дослідників жіночої історії.

Лекція відбудеться в рамках проекту «LIKБЕЗ. Уроки історії» у Національному музеї історії України.
Вхід до Музею за квитком (10 грн.), підніматися на 4 поверх.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх