Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)
У лекції Діана Клочко йтиметься про життя і творчість Фріди Кало і Дієго Рівери та Алли Горської і Віктора Зарецького. Лекторка проведе паралелі між подружніми парами художників-монументалістів з України та Мексики.
Важливо, що і в першому, і в другому випадку чоловіки підтримували творчість дружин. Однак кожен із цих шлюбів мав драматичний відтінок: монументалісти Рівера і Горська за життя були відомішими за своїх шлюбних партнерів-станковістів. Але минув час і художники помінялися місцями: Фріда Кало і Віктор Зарецький, які за життя були в тіні , після смерті стали знаменитішим за своїх коханих.
Завдяки розвитку феміністичних студій і згасанню інтересу до комуністичної риторики слава станкових картин Фріди Кало нині значно перевершила популярність фресок Дієго Рівери. Аллу Горську дедалі частіше згадують як правозахисницю і дисидентку, а не як художницю-монументалістку, а інтерес до українського Клімта Віктора Зарецького на тлі тренду декоратизації мистецтва зростає з кожним роком.
Про те, чому відбувається переосмислення спадку цих знаменитих пар, розповість мистецтвознавиця Діана Клочко.
Обкладинка: Алла Горська. Автопортрет із сином. 1960, полотно, олія
Діана Клочко – мистецтвознавиця, лекторка. Довгий час працювала у видавничій сфері, була експерткою кількох премій і рейтингів, видавала художні альбоми, збірки есеїстики. Разом з Ігорем Померанцевим започаткувала перекладацьку премію Metaphora.
Календар подій
11 липня 2019
05 липня 2019
07 липня 2019
02 липня 2019
28 червня 2019
23 червня 2019
Коментарі