Лекція Джессіки Зихович про українське феміністичне мистецтво

Лекція Джессіки Зихович про українське феміністичне мистецтво

15 листопада 2018, 19:00

PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2)

facebook

Вартість

Вхід вільний

Реєстрація

В межах події лекторка висвітлить питання визначення понять «фемінізма» та «феміністки», розглядуючи історію становлення Вірджинії Вулф. Також ця розмова пропонує погляд ззовні, аби дати поле для запитань, рефлексій, обговорень, проявів солідарності та нових ідей, виходячи з мистецьких та феміністичних контекстів Києва у 2000х роках.

Подія відбудеться на 4-му поверсі PinchukArtCentre в експозиції виставки «Свій простір».

Вірджинія Вулф вперше була представлена польській літературній сцені у 1960х роках класичним твором «Місіс Даловей». Інтелігенція зачитувалася нею, вбачаючи в цьому політичний акт, у контексті свого власного часу й місця. Коли вона з’явилася знову, у 1990х, це була інша Вулф, яка відповідала пост-соціалістичній реальності.

Вона стала популярною іконою, яка асоціювалася з двома скандалами: фемінізмом та суїцидом. У 1997 році твір «Власна кімната» спровокував справжні загальнонаціональні дебати. Ввічливе, добропорядне сприйняття Вулф з 1960х зникло. Натомість, народилася феміністка.

Джессіка Захович – антропологиня, критикиня і перекладачка. Досліджує питання ґендеру, історичної травми, прав людини й тілесності у транснаціональних контекстах. Засновниця неприбуткової освітньої ініціативи smART, дописувачка до видання Atlantika Collective. Працює в Університеті Альберти в Канаді.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх