Лекція Богдана Шумиловича «Ритуали переходу та народження відео-мистецтва у Львові»

Лекція Богдана Шумиловича «Ритуали переходу та народження відео-мистецтва у Львові»

02 серпня 2018, 19:00

PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська, 1-3 / вул. Басейна, 2)

facebook

Вартість

Вхід вільний

Реєстрація

Лекція Богдана Шумиловича «Ритуали переходу та народження відео-мистецтва у Львові» відбудеться в межах публічної програми до виставки «Червона книга: радянське мистецтво Львова 80-90-х років».

Богдан Шумилович розповість та покаже, як із мистецьких практик 1980-х у Львові постав український відео-арт. Наприкінці 1980-х років відеокамера коштувала чималих грошей. У Львові в той час відеокамери могли собі дозволити здебільшого лише «весільні оператори» або політики, наприклад Ярослав Кендзьор чи Ярослав Лемик (майже політик), які зафіксували історичні мітинги, збори і концерти та розмаїті акти непокори в пізньому СРСР. Зазвичай ці люди отримували відеокамери від своїх заокеанських родичів, або ж як подарунки від діаспори. Зокрема, саме таким чином отримав свою камеру і професор Львівської академії мистецтв (в той час Інститут прикладного і декоративного мистецтва) Альфред Максименко, який перетворив відеокамеру на інструмент нового мистецтва.

Богдан Шумилович — керівник Міського медіа-архіву Центру міської історії Центрально-Східної Європи у Львові та дослідник художнього контексту 1980-х років. Має дипломи історика та історика мистецтва, завершує дисертаційне дослідження у Європейському університеті Флоренції.

Лекція є частиною проекту Богдана Шумиловича «[роз]Архівування» — серії неформальних показів збірок та колекцій Міського медіа-архіву, що покликані популяризувати та актуалізувати проблематику архівної спадщини серед громадськості.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх