Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46)
Вартість
Вхід вільний
Липки завжди були престижним районом. Колись тут, на пагорбі між Хрещатим струмком та крутими схилами Кловського яру, царював справжнісінький рай. Тутешні вулиці тонули в садах, а садиби купців, заводчиків, генералів та чиновників займали цілі квартали.
Прийшли радянські часи – і всього лиш кілька десятиліть знадобилося для того, щоб перетворити цю зелену оазу в доволі щільно забудовані квартали. Але серед цих кварталів ще можна побачити особняки, яким по 140 років – і здивуватися, яким чином вони вцілили до наших часів.
І люди тут увесь час мешкали, ясна річ, непересічні. Отже, коли люди видатні, то й цікавих історій має дуже багато. Про деякі, маловідомі широкому загалові, і йтиметься на лекції.
Чому в 1919 році кияни намагались не ходити однією з найбільш коротких вулиць міста? Який єдиний особняк в 1920-х було повернуто колишнім власникам? Де знаходились китайське та польське консульства, штаб угорської армії та партизанський музей? Чому прізвище архітектора, який збудував найпрестижніші оселі для радянської номенклатури, не згадувалося більше півстоліття? Які особняки Липок вважаються найбільш старими? Що єднає водогін у Брянську та Педагогічний музей у Києві? Да знаходиться «герб Мавра»? Яку вулицю Липок слід вважати найбільш містичною? Що єднає доньку цукрозаводчика, жертву анархіста та репресованого архітектора?
Про усе це (і, звичайно ж, про інші сюжети) дізнаєтесь під час лекції, яку проведе києвознавець, журналіст, історик та гід Павло Ковальов.
Календар подій
11 липня 2019
05 липня 2019
07 липня 2019
02 липня 2019
Коментарі