Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8)
Вартість
Вхід вільний
У рамках проекту «Донбаські студії» відбудеться лекція соціологині Оксани Міхеєвої (доктор історичних наук, професор кафедри соціології УКУ).
Історія меморіальної культури Донецька показує роль пам’ятника, пам’ятного знаку в репрезентації політичного чи ідеологічного устрою. За допомогою уніфікації та стандартизації пам’ятників радянська влада витіснила символіку етнічних та локальних груп, фіксуючи межі єдиного ідеологічного та державного простору.
За час незалежності історичні пам’ятки урізноманітнились, хоча і з явним акцентом на локальному рівні. При цьому пам’ятник і далі залишається більшою мірою маркером влади, хоч і є при цьому матеріалізованим втіленням пам’яті репресованих чи маргіналізованих за радянських часів груп.
Через інтенсивну меморіальну політику окупаційних урядів відбувається символічне відривання цих територій від українського та загальноєвропейського простору та активне вписування їх в ідеологічний конструкт «Русского мира». Новий експериментальний ідеологічний конструкт на цих територіях активно інструменталізує радянську пам’ять, використовуючи її основні кліше для закріплення геополітичного вибору мешканців регіону. Означений досвід свідчить про те, що питання стосовно роботи із радянською спадщиною в Україні, в тому числі і монументальною та топонімічною, це не лише історичне питання, а й безпекове.
Календар подій
11 липня 2019
05 липня 2019
07 липня 2019
02 липня 2019
Коментарі