Лекція «Київська Русь: Архітектура. Монументальне мистецтво»

Лекція «Київська Русь: Архітектура. Монументальне мистецтво»

03 листопада 2018, 14:00

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

facebook

Вартість

70 грн

Реєстрація

В Україні збереглися автентичні муровані храми домонгольської доби, з них більшість входять до спадщини ЮНЕСКО – це і Софія Київська, і Кирилівська церква, і Церква Спаса на Берестові, і, звісно, Києво-Печерська лавра. Кожна з цих споруд є зразком одразу кількох видів мистецтва: архітектури, монументального живопису, декоративного мистецтва, тощо.

Києворуські храми дають сучасній людині розуміння про те, в якому художньому середовищі та культурному полі зародилось наше мистецтво. Під впливом візантійських майстрів, художники Київської Русі вміли створювати надзвичайно складні мозаїки ще в ХІ столітті. У палітрі мозаїки Богородиці Оранти в Софії Київській цілих 177 відтінків, і з них тільки 34 зелених!

І це лише один з безлічі цікавих фактів про монументальне мистецтво Київської Русі, які ви дізнаєтесь від лекторки Анастасії Останіної.

Це перша лекція музейного лекторію сезону 2018/2019, після якої ви точно зацікавитесь мистецтвом Київської Русі, відвідаєте Софію Київську і, напевне, захочете послухати наступні доповіді лекторів програми.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх