Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2)
Вартість
Вхід за музейним квитком
12 лютого 1918 року керований більшовиками IV обласний з’їзд рад Донецько-Криворізького басейну вирішив виокремити його у самостійну Донецько-Криворізьку республіку. Відокремленою від України ДКР позиціонувалася трохи більше місяця.
Вже у наш час цю доволі рядову для тієї доби подію було використано в політичних ігрищах. При цьому нерідко не лише штучно подовжувався час її існування, ігнорувалися суперечливі моменти в її утворенні, а й на догоду сучасному політичному моменту перекручувався зміст тих цілей та завдань, які проголошували її очільники.
За яких же умов була створена ДКР і коли вона повернулася до складу радянської України? Які аргументи висували її прихильники? Чим вони засадниче відрізняються від того, як сучасні колаборанти пояснюють свої дії в окупованих Росією ОРДЛО? Настільки типовим було це утворення для того часу, і що означає дефініція «південні республіки»? Скільки було таких республік, і чому про більшість із них майже нікому і нічого невідомо? Чому існування ДКР було принципово неможливим після весни 1918 року?
На ці та інші питання можна почути відповідь і подискутувати на лекції Геннадій Єфіменко, к.і.н., старшого наукового співробітника Інституту історії України НАН України.
Календар подій
11 липня 2019
05 липня 2019
07 липня 2019
02 липня 2019
Коментарі