Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2)
Вартість
70 - 250 грн
Українське музичне шістдесятництво — одна з найяскравіших та найдраматичніших сторінок сучасного вітчизняного мистецтва. Саме о цій порі до Київської консерваторії з невеликим інтервалом у часі вступають в клас Бориса Лятошинського кілька талановитих юнаків, що протягом декількох наступних років перетворяться на майстрів музичного андеґраунду та заживуть собі слави «непримиренних».
З плином часу молоді люди об’єднались у творче товариство, що згодом отримало на Заході назву «Київська група» або ж «Київський аванґард». Ватажком цього неформального об’єднання стає диригент Ігор Блажков. До групи входять композитори Леонід Грабовський, Віталій Годзяцький, Валентин Сильвестров, Володимир Губа, музикознавиці Лариса Бондаренко і Галина Мокрієва. Пізніше до них приєднуються композитори Святослав Крутиков, Володимир Загорцев, Петро Соловкін.
Жагуча спрага знань долала всі перешкоди. Молоді митці у досить стислий час з неймовірною швидкістю опанували найновітніші техніки тогочасного компонування (політональність, серійну додекафонію, серіалістичний пуантилізм, сонористику, конкретну музику), без остраху експериментуючи і беззастережно застосовуючи результати своїх посилених штудій та експериментів у власній творчості.
В авторській програмі сольного концерту «КИЇВ 1960х / АВТОГРАФИ: Знаки, Ритми, Розриви площин…» київський піаніст Євген Громов продемонструє весь спектр пошуків та розмаїття здобутків «Київської групи», виконавши низку творів її учасників, скомпонованих ними для фортеп’яно упродовж 1960х років. Серед них – чотири світові та одна українська прем’єри.
КИЇВ 1960-х / АВТОГРАФИ: ЗНАКИ, РИТМИ, РОЗРИВИ ПЛОЩИН…
ЄВГЕН ГРОМОВ (фортепіано)
У програмі – твори В. Сильвестрова, Л. Грабовського, В. Губи, В. Годзяцького, Є. Станковича, В. Загорцева, О. Балакаускаса.
Календар подій
31 серпня 2019
18 липня 2019
20 липня 2019
17 липня 2019
29 вересня 2019
12 липня 2019
Коментарі