Мистецький центр «Шоколадний будинок»

Мистецький центр «Шоколадний будинок»
зірочок - 5, відгуків - 2
м. Київ, вул. Шовковична, 17/2
+38 (044) 253-31-60
facebook

Будинок №17/2 на вул. Шовковичній – колишній особняк відомого купця і мецената Семена Семеновича Могилівцева, що його побудував 1901 року архітектор Володимир Миколайович Ніколаєв, і названий киянами Шоколадним будинком за характерний колір і багатий декор фасадів.

Особняк представляє собою двоповерхову будівлю з підвалом та прибудовою. Композиційне і планувальне рішення будинку характерні для багатих особняків кінця ХІХ – початку ХХ ст. Архітектурне вирішення головних фасадів, звернених у бік вулиць Шовковичної та Пилипа Орлика, оформлено в стилі італійського ренесансу, є чи не єдиним у Києві взірцем споруди такого типу.

Особливу архітектурно-художню цінність, що не має аналогів у Києві, представляють інтер’єри особняка, в декорі яких відтворено мотиви майже всіх історичних стилів, які й дали назви кожній залі: Мавританська, Ренесанс, Модерн (Сецесія), Рококо, Візантійська, Французька.

Стелі і стіни зал особняка багато прикрашені розписами, ліпниною, різьбленими дерев’яними панелями. Викликають захоплення автентичні венеційські дзеркала, різьблені двері та підвіконня, рами фасадних вікон, фігурне лиття огородження мармурових парадних сходів. У залі Модерн збереглися віконні вітражі, які є зразком прекрасної роботи і високого художнього смаку.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх