Музей Шолом-Алейхема

Музей Шолом-Алейхема
зірочок - 5, відгуків - 1
м. Київ, вул. В. Васильківська, 5
вт. - нд.: 10:00 - 17:00
+38 (044) 235-17-34

Серед видатних письменників минулого, чия творчість витримала іспит часу і ввійшла до скарбниці світової культури, почесне місце посідає класик єврейської літератури Шолом-Алейхем.

Одна з основних тем експозиції київського Музею Шолом-Алейхема, філії Музею Історії Києва, — Шолом-Алейхем та Київ, Шолом-Алейхем та Україна. Київ відіграв у житті письменника величезну роль: тут він формувався, мужнів і як особистість і як письменник.

Експозиція київського Музею Шолом-Алейхема — розповідь про життя і творчість видатного письменника, а також можливість долучитися до духовної і матеріальної культури єврейського народу. Підчас екскурсії демонструються деякі обрядові єврейські предмети, предмети традиційного єврейського побуту.

На моніторах, встановлених в залі, можна побачити фрагменти фільмів та спектаклів за творами Шолом-Алейхема, єврейську архітектуру і унікальне мистецтво єврейських майстрів обробки каменю — єврейські надгробні стели (мацеви), старовинні єврейські книги, старовинні рукописи, примірники єврейської каліграфії, детальніше дізнатися про «Справу Бейліса» (судовий процес, який привернув увагу не лише російської, але і європейської громадськості початку ХХ-го століття) тощо.

У квартирі на Великій Васильківській, 5 (саме тут розташовано Музей) Шолом-Алейхем жив з 1896 до середини 1903 року (він залишив цей будинок між квітнем і серпнем 1903 р.). Це був найкращий час його письменницького життя. Тут він написав «Менахем-Мендла», «В маленькому світі маленьких людей», «Нову Касрилівку» («Весь Бердичів»), деякі новели з «Тевье-молочара».

В Музеї працює лекційна програма «Сторінки єврейської історії та культури», проводяться концерти, семінари, конференції, зустрічі з видатними діячами культури, науки, мистецтва тощо.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх