Київський музей О. С. Пушкіна

Київський музей О. С. Пушкіна
зірочок - 2, відгуків - 2
м. Київ, вул. Кудрявська, 9
вт. - нд.: 10:00 - 17:00
+38 (044) 272-42-06

Київський музей О. С. Пушкіна було відкрито для відвідувачів у травні 1999 р. напередодні 200-річчя від дня народження великого російського поета.

Колекція музею складається з експонатів переважно першої половини XIX ст. і налічує близько шести тисяч одиниць, з яких в експозиції представлено більше 1200. Внутрішній простір Музею відтворює атмосферу пушкінської доби — доби російського класицизму початку XIX століття.

Тут можна побачити меблі, тканини, порцеляну, скло, бісерні вишивки та інші речі, які складали звичний предметний світ російського дворянства того часу. В основі колекції — книжкове зібрання та зібрання тиражної графіки кінця XVIII — початку XIX століття.

Справжньою «перлиною» колекції є екземпляр журналу «Современник» (1836, том 2) з цензурним дозволом за підписом цензора А. Крилова. Це, мабуть, єдина в музеях України пушкінська меморія. Не менш цінними є прижиттєві видання поета, передусім такі раритети, як окремі глави роману у віршах «Євгеній Онєгін», що видавався так званими «зошитами» протягом семи років до виходу повного тексту твору в березні 1833 р.

У зібранні Музею знаходиться значна кількість книг із знаками їх власників. Серед останніх — сучасники та співвітчизники О. С. Пушкіна, друзі та знайомі, відомі письменники та поети, державні діячі кінця XVIII — першої половини XIX ст.: І. Ф. Богданович, О. М. Горчаков, І. П. Ліпранді та ін. Також у Музеї зберігаються книжки, які належали членам імператорських династій Західної Європи: Наполеону I, Єлизаветі Бурбон, Фрідріху-Вільгельму II та Фрідріху-Вільгельму III.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх