Лекція «Соцреалізм в українському мистецтві: тоталітарна утопія»

Лекція «Соцреалізм в українському мистецтві: тоталітарна утопія»

17 лютого 2018, 14:00

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

facebook

Вартість

50 грн

Реєстрація

Проголошений компартією на початку 1930-х років соцреалізм інтерпретував реалізм як схожий на життя, але піднесений і прикрашений, реальність в мистецтві мала поставати не такою, як вона є в дійсності, а «у революційному розвитку». Пошуки пластичної мови відкидалися як спроба формалізму, від митця вимагалося створювати картину здійсненої мрії, попри існуючі в реальності табори, геноцид та переслідування.

До кінця 1980-х років у радянському художньому житті існувала унікальна система нагляду й контролю за художниками з боку держави, що виражалося у присвоєнні нею абсолютного права на придбання та замовлення творів, проведення виставок, диктату в галузі арт-критики, повного підкорення мистецтва інтересам партії.

Разом з тим, період радянського мистецтва – це час активного прояву української національної школи живопису, пов’язаної з іменами Федора Кричевського, Тетяни Яблонської, Карпа Трохименка, Сергія Григор’єва, Олексія Шовкуненка та багатьох інших митців.

На лекції «Соцреалізм в українському мистецтві. Тоталітарна утопія» Ви дізнаєтеся, яким чином утопічне уявлення світу втілилося у методі соціалістичного реалізму та як мистецтво стало знаряддям радянської ідеологічної пропаганди.

Лекцію читає завідувачка відділу мистецтва 20 століття Оксана Баршинова.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх