Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)
Історії колекціонерів мистецтва не менш захопливі, аніж пригодницькі романи – проте і вони сповнені білих плям та загадок. Від родинного архіву Ханенків майже не залишилося документів, адже Варвара Ханенко заповіла спалити більшість паперів.
Реконструювати історію їхнього життя та історію формування колекції допомагають мемуари її чоловіка Богдана Ханенка, видані у 2009 році. Він згадував, як під час випадкової розмови з московським кіннозаводчиком М. Малютіним з’ясувалося, що той, нещодавно ставши власником будинку з багатьма старовинними картинами, викинув їх як непотріб на горище. Богдан Ханенко одразу ж оглянув їх і вирішив купити все. Тієї ж ночі він перевіз до себе майже 100 малярських творів, і серед них такі перлини як натюрморт Сурбарана «Посуд та млинок для шоколаду», «Портрет старого в східному одязі» школи Рембрандта, «Воскресіння Лазаря» школи Рубенса, «Танцюючі німфи» Креспі, твори італійської, голландської, фламандської шкіл живопису.
Ці картини нині можна побачити у Музеї Ханенків, а про дивовижну історію створення збірки розповість у суботу Надя Павліченко.
Календар подій
11 липня 2019
05 липня 2019
07 липня 2019
02 липня 2019
28 червня 2019
23 червня 2019
Коментарі