30 травня 2018 - 03 червня 2018
Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12)
VІII Міжнародний фестиваль Книжковий Арсенал – Інтелектуальна подія країни, що об’єднує літературу й мистецтво.
Близько 200 українських письменників і 75 гостей з 30 країн світу, понад 150 видавництв і нішевих проектів представлять свої найкращі новинки, а дизайнери, ілюстратори, художники – виставкові проекти.
Фокус-тема — «Проект майбутнього».
Якщо минулих років на фестивалі говорили про літературу в часи війни, а також про сміх у часи кризи, то цього року кураторська команда фестивалю пропонує зазирнути у майбутнє. Про що людство мріє далі? яким буде майбутній світовий устрій, які шанси в демократії перед лицем гібридних викликів? як протистояти дегуманізації у часи змін? чи спроможні сучасні технології створити (над)людину? — на ці та інші запитання шукатимуть відповіді під час фестивалю.
Серед закордонних гостей цього року: експерт ЮНЕСКО і директор Паризького інституту практичної філософії, один з найвідоміших у світі спеціалістів з дитячого розвитку Оскар Бреніф’є (Франція), поет, перекладач і правозахисник, один із засновників Литовської Гельсінської групи, професор слов’янських мов і літератур в Єльському університеті Томас Венцлова (Литва), представник хорватської та боснійської літератур Міленко Єрґович (Боснія і Герцеговина), президент Американської асоціації літературних перекладачів Арон Ажі (США), знаний ісландський письменник Сйон, ізраїльський автор Меїр Шалєв (Ізраїль), одна з найпомітніших італійських письменниць Франческа Меландрі (Італія), всесвітньовідома письменниця, есеїстка і журналістка Славенка Дракуліч (Хорватія-Швеція).
Спеціальний гість «Книжкового Арсеналу» – Братиславський книжковий фестиваль (BRaK). За кураторства Петера Міхалека (Словаччина), BRaK презентує в межах фестивалю унікальну програму читань, публічних розмов і заходів. Серед учасників програми – один із найпомітніших письменників молодого покоління Словаччини Міхал Гворецьки, чия найновіша книга «Троль» готується до видання в українському перекладі.
«Далі буде!.» — так звучить тема цьогорічної Дитячої програми. Учасники програми говоритимуть про те, які книжки є сьогодні і які книжки діти візьмуть із собою й у завтрашній день. Спеціальні міжнародні гості Дитячої програми цього року Ева Суссо, Емілія Дзюбак, Гжегож Касдепке, Ґюдрун Скреттінґ тощо.
Музична програма. Цього року програма представлена фестивалем Next sound, що пропагує розвиток усього різноманіття діджитал-мистецтва у поєднанні з прогресивною та експериментальною музикою, залученню органів чуттів, і пройде за участі митців з Франції, Німеччини, Австрії, України.
Візуальні проекти і виставки
Втретє оголошений конкурс Найкращого книжкового дизайну. Про візуальну книгу, українські видання про мистецтво, фотокниги, артбуки дискутуватимуть на подіях, організованих спільно з проектом Павла Гудімова та Діани Клочко «Українська візуальна книга». А на виставці «Metropolis. Минулі утопії майбутнього» будуть представлені погляди візіонерів у площині архітектури, винаходів, кіно.
Окрім того, будуть представлені виставкові проекти від Клубу ілюстраторів Pictoric, «Візуальні метафори. Далі буде» від кафедри графічного дизайну Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, «Правила Буравчика» від авторської художньої студії Aza Nizi Maza.
Кураторська програма Ірини Славінської
Кураторська програма Андрія Куркова
Календар подій
до 08 вересня 2019
18 липня 2019
до 17 серпня 2019
до 21 липня 2019
28 серпня 2019
17 серпня 2019
Коментарі