Виставка живопису Андрія Лапонова «Навколо символів»

Виставка живопису Андрія Лапонова «Навколо символів»

03 квітня 2019 - 15 квітня 2019

Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7)

facebook

Живопис Андрія Лапонова можна трактувати як безпредметний. На виставці «Навколо символів» будуть представлені роботи художника, що нагадують ефектну декоративну арабеску, умовний образотворчий спектакль знаків. Він кольоровий і динамічний, по-дитячому безпосередній, але водночас мудрий.

У творчості Андрія Лапонова простежуються сюрреалістичні настрої, проте він зберігає вірність саме абстрактним формам вираження своїх ідей. Митець звертається до архетипічних образів, а його картини несуть у собі первісну поетичність і символізм. Для полотен цієї серії Андрій Лапонов застосував техніку з використанням золота, запозичену у майстрів іконопису, що завдяки формам і лініям дозволило йому створити виразні образи та простежити зв’язок із підсвідомим.

Іноді полотна художника складаються лише з кількох ієрогліфічних знаків, простих для сприйняття, майже первісних, як символізм неолітичної доби. Але при цьому картини Лапонова виглядають не як дивні шифри, що здатні тільки дратувати незрозумілістю, а як красиві та навіть іронічні твори мистецтва, як гра, цікава та вишукана за кольором і структурою.

Про автора:
Не отримавши академічної мистецької освіти, Андрій Лапонов навчався писати самостійно і поступово виробив своєрідну авторську манеру. Перші роботи створив на початку 90-х у реалістичному стилі. Пізніше захопився символізмом. Центральні теми творчості – пізнання навколишнього світу і духовна рефлексія. Художник живе і працює в Одесі. Твори Андрія знаходяться в приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх