23 листопада 2018 - 24 грудня 2018
Музей книги і друкарства України (вул. Лаврська, 9)
Виставка присвячена видатному українцеві, одному з найпопулярніших поетів початку ХХ століття, Олександру Олесю.
Творчий доробок поета – оригінальне явище в українській літературі першої половини ХХ ст. У його творчості поєднано фольклорні традиції, неоромантизм та естетику символізму. І. Франко в рецензії на збірку «З журбою радість обнялась», назвав поета соловейком та писав про перевагу емоційності й діонісійського начала в його творчості.
Популярність Олександра Олеся перед Першою світовою війною і після буремних подій 1917-1921 рр, коли чимало українців, в силу об’єктивних обставин, опинилися за кордоном, була колосальна. Десятки композиторів створили музику до віршів Олександра Олеся, поетичні етюди і драми успішно ставили в театрах.
В радянській Україні його не друкували, лише після здобуття незалежності твори Олександра Олеся повернулися до нас – і дивним пророчим змістом лягли на події сьогодення.
5 грудня 2018 року виповнюється 140 років з дня народження Олександра Олеся і виставка є спробою оживити дивовижну історію життя людини непересічної долі й таланту.
На виставці представлено автографи письменника, рідкісні прижиттєві видання його творів та книжки, надруковані вже після здобуття Україною незалежності. За допомогою раритетних побутових предметів буде відтворено атмосферу 30-40 років ХХ століття, зокрема робочий кабінет письменника.
Виставка побудована на матеріалах Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Музею книги і друкарства України, Центрального державного музею-архіву літератури і мистецтва України, Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Національної історичної бібліотеки України, Бібліотеки імені Олега Ольжича.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі