![Концерт Dakh Daughters на «Hedonism Sunset Live»](https://kyiv-online.net/wp-content/uploads/2019/05/afisha-kyiv-dakh-daughters.jpg)
![Концерт Dakh Daughters на «Hedonism Sunset Live»](https://kyiv-online.net/wp-content/uploads/2019/05/afisha-kyiv-dakh-daughters.jpg)
![Концерт «Hedonism Sunset Live. Postman»](https://kyiv-online.net/wp-content/uploads/2019/06/afisha-kyiv-pistman.jpg)
Концерт «Hedonism Sunset Live. Postman»
![Міжнародний проект non-objective art «Велике Коло»](https://kyiv-online.net/wp-content/uploads/2019/06/afisha-kyiv-m17-vystavka.jpg)
До початку 20 столітття талановиті майстри з України, котрі бажали навчатися в вищому мистецькому закладі та вдосконалювати свої вміння, вимушені були виїздити до Санкт-Петербургу або ж до європейських країн, що було значно дорожче і складніше. Російська імперія суворо слідкувала за талантами та жорстко забороняла ідеї створення вищого навчального закладу на території України.
Лише на початку 20 століття вдалося заснувати Академію мистецтв України. Після проголошення 7 (20) листопада 1917 року ІІІ Універсалу Української Центральної Ради виникла Українська Народна Республіка. Почали з’являтися нові і перебудовуватися старі соціальні, економічні і соціальні заклади.
Для реалізації культурних потреб і прагнень українського народу з ініціативи таких визначних мистецтвознавців і громадських діячів як Д. Антонович, М. Біляшівський і Г. Павлуцький виникла Українська академія мистецтв. Статут і циркуляр про заснування Української державної академії мистецтва були затверджені 5 (18) грудня 1917 року.
В організації академії безпосередню участь брав голова УЦР М. Грушевський, який разом із генеральним секретарем освіти І. Стешенком був автором її першого статуту. Першими професорами академії були обрані: М. Бойчук, М. Бурачек, М. Жук, В. та Ф. Кричевські, А. Маневич, О. Мурашко, Г. Нарбут. Першим Ректором академії став Ф. Кричевський.
У 1922 році академію було реорганізовано і перейменовано у Київський інститут пластичних мистецтв. У 1924 році він дістав назву Київського художнього інституту (КХІ). У 1920-1930 рр. тут працювали митці найрізноманітніших напрямів: живописці – О. Богомазов, М. Бойчук, П. Голуб’ятников, М. Козик, A. Крамаренко, Ф. Красицький, Ф. Кричевський, К. Малевич, С. Налепінська-Бойчук, В. Пальмов, М. Рокицький, Є. Сагайдачний, А. Таран, В. Татлін, О. Усачов, А. Черкаський.
Рівно через 100 років, день в день – 22 листопада – відкриється виставка картин перших професорів академії та іменитих випускників до 1940-х рр.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі