Виставка «Війна: Шевченків вимір».

Виставка «Війна: Шевченків вимір».

24 листопада 2016 - 18 грудня 2016

Образ Тараса Шевченка продовж ХХ і ХХІ століть часто використовувався інтелектуалами і владою задля своїх цілей, зокрема ідеологічних чи політичних. Така інтерпретація Шевченка була актуальною у періоди воєнних катаклізмів.

На виставці «Війна:Шевченків вимір» крізь інтерпретацію образу Шевченка представлені три періоди, які власне і зумовили поділ експозиції на три зали:
1) «Ідентичність».На початку ХХ століття актуалізується постать Тараса Шевченкаяк поета, щоперший виступивпроти «малоросійськості», протиставивши їй у своїх творах українську національну ідентичність. Отож він стає об’єднавчим символом для етнічних українців Російської та Австро-Угорської імперій.
2) «Тотожність». Під час Другої Світової війни образ поета стає одним із ключових у пропаганді ворогуючих сторін. Його творчість водночас трактувалася як заклик до класової боротьби, боротьби за українську незалежність і «антимосковського» руху.
3) «Індивідуальність».Революція Гідності, анексія Криму та конфлікт на Сході України формують нове суспільне сприйняття образу Тараса Шевченка. Фактично, відбувається відхід від культу, створеного наприкінці ХІХ століття і звичного для ХХ століття.Шевченко стає живим героєм навколишньої дійсності, «своїм» для кожного.

Кураторська екскурсія виставкою «Війна: Шевченків вимір» буде проводитись 1 та 14 грудня о 17:00.

Відкриття виставки 24 листопада о 17:00. Вхід вільний.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх