21 вересня 2018 - 07 жовтня 2018
Музей української діаспори (культурної спадщини) (вул. Московська, 40б)
Музеї української діаспори організовує виставку «Художник степу» пам’яті українського митця Володимира Падуна (1942-2016) з міста Дніпро.
Володимир Падун увійшов в українське мистецтво як неординарна постать за своєю творчістю, харизмою, світосприйняттям. Усі, хто його оточував, не могли не відчути на собі його впливу, його внутрішньої сили й глибини проникнення в символіку національного буття українців.
В. Падун цінував і колекціонував зразки народного побуту, зокрема художнього знакового розпису старих майстрів Петриківки, відомого центру народних промислів. Мотиви його полотен і акварелей просякнуті народними інтонаціями і національним колоритом, у творах відчувається життєдайна сила, мажорне піднесення, язичницький пантеїзм.
Художник дсоліджував народну творчість – вивчав витоки, нюанси знакового письма, осягав основи будови форми. Усе це відображувалось як в його пейзажах, так і лінійно-абстрактних «смугастих» композиціях, сповнених ментальних символів-кодів, що їх творила українська нація протягом тисячоліть.
Його національне мистецтво не було гідно поцінованим в радянський час. Лише в період «перестройки» та незалежності воно увійшло в публічний простір – художник став учасником багатьох виставок, членом Національної спілки художників, був запрошений до художнього училища викладати «джерельне знакове письмо».
Для В. Падуна національне не було зовнішнім атрибутом, воно – у світовідчутті, в образно-пластичному строї, у ментальній сутності образу. От чому навіть абстраговано-орнаментальні композиції останнього періоду його творчості, коли відбулися помітні зміни в його авторській манері, також сприймаються як втілення народного світобачення. Між тим, істинно національне стає фактом світового мистецтва.
Володимир Макарович Падун нар. 25 червня 1942 року в селі Плавні Запорізької області, закінчив Дніпропетровське державне художнє училище (1968), член Національної спілки художників з 1990 р., проживав у м. Дніпро. Учасник міжнародного пленеру у Словаччині (1997), багатьох колективних, а також персональних виставок, зокрема у Львові (1989), Дніпрі (1990, 1997, 2002), Києві (2002). Картини Володимира Падуна зберігаються в музеях та приватних колекціях України та за кордоном.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі