05 липня 2018 - 26 серпня 2018
Національний заповідник Софія Київська (вул. Володимирська, 24)
Ви зможете познайомитися з сакрально-ландшафтною архітектурою як невід’ємною частиною монастирських комплексів, відкрити символічні та практичні функції садів у середньовічній та ранньомодерній культурі України і Західної Європи, побачити зразки гербаріїв, лікарських травників та гравюр із зображеннями світських регулярних і пейзажних парків 17–19 століть, витоки культури яких лежать саме у монастирських садах.
Закладаючи монастирські сади, ченці намагалися відтворити рай на землі, створити осередок благочестивого життя та усамітнення, а разом з тим й зразкове господарство, яке накопичувало знання про садівництво, що, зрештою, стало підґрунтям для «паркового буму» доби пізнього ренесансу та бароко.
Композицію та асортимент рослин формували з огляду на їхні символічно-алегоричні значення. Фруктові дерева, виноградники, квіти, запашні та цілющі трави на городах — усе це було носієм релігійно-філософського змісту.
Важливим, хоч і непрямим джерелом інформації про монастирські сади є збережені до сьогодні рукописи, книги з медицини та кулінарії, травники і гербарії. Вони дозволяють уявити, які саме цілющі рослини могли вирощувати на так званих «монастирських грядках», попередниках аптекарських городів, що побутували в Україні вже у 17-18 столітті.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі