Виставка «Харківська школа фотографії з колекції сім’ї Гриньових»

Виставка «Харківська школа фотографії з колекції сім’ї Гриньових»

01 березня 2019 - 17 березня 2019

Арт-простір Mironova Foundation (пров. Лаврский, 9)

facebook

У 70-их роках XX століття бере свій початок так звана «Харківська школа фотографії», що з часом стала одним із визначальних соціокультурних феноменів українського мистецтва.

Підходи харківських фотографів виходили за межі місцевого контексту міста на сході України та (не)можливостей радянського часу – їхні роботи були глобальним соціальним і художнім проектом, який містив у собі велику кількість різних художніх підходів, експериментів, політичних поглядів та позицій щодо самого феномену мистецтва.

Сьогодні одна із важливих відмінностей школи – вона не перетворилась на історичний релікт. Процес її трансформації та розвитку триває і досі: представники школи одні з тих, хто визначають сучасне мистецтво України, працюють в актуальному контексті і беруть участь у формуванні нового покоління.

У 1994 році Тетяна Гриньова i Борис Гриньов заклали основи колекції, яка сьогодні трансформується у зібрання, що представляє розвиток і множинність художніх підходів українського мистецтва. Колекція Гриньових – одна із небагатьох в країні, в якій принципи публічності та освіти є ключовими, що переміщує колекціонування зі сфери приватного захоплення в суспільно-важливу культурну практику.

У 2018 році почався процес передачі частин робіт Харківської школи з Колекція Гриньових у Фонд однієї з найвідоміших центрів мистецтв Європи. Офіційна присутність Харківської школи в європейській інституції є не тільки підтвердженням його унікальності, а необхідною можливістю осмислення і нового погляду на феномени українського мистецтва.

В межах виставки 2 березня о 17.00 пройде Відкрита Дискусія «Харківська школа: кордони та координати»

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх