Презентація альбому київського художника Матвія Вайсберга

Презентація альбому київського художника Матвія Вайсберга

24 квітня 2019 - 05 травня 2019

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

facebook

24 квітня о 18:30 аукціонний дім «Дукат» презентує у Національному художньому музеї України альбом київського художника Матвія Вайсберга. Це перше масштабне видання, що демонструє живопис майстра від кінця 1970-х років до сьогодення. На презентації буде експоновано твори художника різних років, в яких закарбовано моменти з життя митця та його близьких, спогади, алюзії, рефлексії.

Для Матвія Вайсберга критерії громадянської і людської відповідальності стали найвагомішими у житті й мистецтві, і певною мірою саме це вплинуло на формування його творчого кредо. Звідси й особливе ставлення майстра до близьких людей, що сформувало автобіографічний наратив його мистецтва.

Більшість творів Вайсберга — не для «легкого» сприйняття: вони позбавлені легковажного гумору, мальовничої принадності чи зухвалої декоративності. Навпаки, вони елегійні й витончені, стримані й лаконічні і водночас проникливі та змістовні. Його живопис — це свого роду філософське пізнання дійсності: автор час від часу звертається до буденних миттєвостей приватного життя, драматичних внутрішніх конфліктів, історії людських катастроф. Зрештою, твори Вайсберга — це фрагменти часу, побачені крізь призму власного світосприйняття, де людський фактор є найголовнішим предметом дослідження.

МАТВІЙ ВАЙСБЕРГ
Народився у 1958 році в Києві. Закінчив РХСШ ім. Т. Г. Шевченка (1977), відділення книжкової графіки Київського поліграфічного інституту (1985). Член ВТСХ «БЖ-АРТ». Автор ілюстрацій до творів Шолом-Алейхема (1990), Е. Багрицького (1985), Г. Кановича (1987), Х. Ортеґи-і-Ґассета («Етюди про Іспанію» 1994), К. Г. Юнга («Спогади. Сновидіння. Роздуми» 1994), С. К’єркегора («Страх і трепет» 1994), Ф. Достоєвського («Біси» 2008). З 1989 року бере участь у численних виставках у різних країнах світу. З 1990 року провів понад 30 персональних виставок у музеях і галереях світу. Твори зберігаються у Національному музеї «Київська картинна галерея», Запорізькому обласному художньому музеї, Державному єврейському музеї Віленського Гаона (Вільнюс), у приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх