22 травня 2018 - 02 червня 2018
Нацiональний музей «Київська картинна галерея» (вул. Терещенківська, 9)
У цьому проекті об’єднані три династії художників України та Грузії.
Представлені на виставці художники працювали паралельно, не будучи знайомими між собою, проте організація їх особистих світів дуже схожа. Це інтелектуальний протест проти радянського світоустрою: пошук комфорту в колі споріднених за духом людей, натхнення в літературі і мистецтві початку ХХ століття.
Звертаючись до модернізму і авангарду, художники не прагнули вбудувати людину і людство в рами ідеології. Ідеї раннього авангарду з його прагненням до впорядкування і підпорядкування суспільства не так цікавили їх, як дослідження у сфері індивідуального, духовного чи трансцедентного.
Українські та грузинські художники вивчали можливості альтернативної, тихої свободи, яку людині дарує інтелект і ретельне дослідження навколишнього світу. Надихали їх Пабло Пікассо з його прагненням позначити всі невидимі сторони об’єкта, ідеї автономії людського духу Піта Мондріана, виражені в геометричній абстракції, абстрактні скульптурні форми і першоелементи Костянтина Бранкузі, експресіоністична скульптура Ернста Барлаха і Альберто Джакометті.
Не маючи можливості вести діалог з художниками Європи й Америки, Володимир Мельниченко, Ада Рибачук, Владислав Мамсіков, Ірина Герасимова, Реваз Чантурія та Лері Чантурія, Карло Гріголія створили роботи, що знаходяться в контексті світових тенденцій мистецтва.
Незалежно від зміни ідей і епох, художників ніколи не покидало бажання знайти в людині те незмінне, яке дозволяє нам проходити через всі випробування, знаходячи спільні цінності.
Кураторка: Марія Вторушина
Кураторка грузинского вiддiлу: Нiно Чантурiя
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі