OPEN CALL освітнього проекту «Face art – face future» від НХМУ
Національний художній музей України організовує освітній проект для молоді Києва. Він відбудеться в межах виставки «Ернст Барлах – Кете Колльвіц. Долаючи межі існування». Його задумано як простір для творчих роздумів, що доповнює виставку. До участі запрошується молодь, віком від 16 до 21 років.
Проект
Проект face art – face future приурочений до виставки німецьких експресіоністів Ернста Барлаха і Кете Колльвіц в Національному художньому музеї України у Києві. Представлені на виставці 41 скульптурна робота, в тому числі і монументальні «Ширяючий ангел собору Гюстров» і «Жебрак» Ернста Барлаха, а також 115 малюнків і графічних робіт з музейних та приватних колекцій Німеччини відображають основні етапи творчого шляху обох митців.
Понад сто років розділяють нас з епохою Барлаха і Колльвіц. А що ж пов’язує нас з творами цих авторів? Які ідеї митців актуальні і донині? Чи залишаються значущими й досі поняття буття та якості людського існування – чи усе зводиться лише до користолюбства і споживання? Що ми вкладаємо у поняття «сталість і розвиток»? Якщо задати ці питання самому собі, то стане очевидним, що твори двох авторів не залишаються частиною минулого – навпаки, вони зберігають свою актуальність й досі.
Face art – face future задумано як простір для творчих роздумів, що доповнює виставку «Ернст Барлах – Кете Колльвіц. Долаючи межі існування». Митці та арт-медіатори з Гамбурга та Києва співпрацюють з мистецьки-заангажованої молоді над розробкою і створенням нових медіальних та комунікативних меседжів.
ЩО? ДЕ? КОЛИ?
Навчання для посланців виставки: Ти візьмеш участь у 5-ти денному курсі, що завершується презентацією. Загалом весь курс триватиме біля 40-50 годин. По завершенні навчання ти отримаєш сертифікат участі.
Група 1: Мистецькі медіатори
Ти дізнаєшся, як за допомогою комунікативних і перформативних стратегій сформулювати і висловити власну думку про твір мистецтва та як залучити інших до діалогу з мистецтвом.
Розклад:
Понеділок 26.02: 11:00 – 17:00
Вівторок 27.02: 11:00 – 17:00
Середа 28.02: 11:00 – 17:00
Четвер 01.03: 11:00 – 17:00
П’ятниця 02.03: 11:00 – 17:00
З 3 березня по 1 квітня 2018 року ТВОЯ КОМАНДА розробить і проведе для школярів і молоді серію інтерактивних екскурсій виставкою «Барлах – Колльвіц. Долаючи межі існування». Точні дати буде визначено згодом.
Група 2: Відео-арт
Ти дізнаєшся, як зняти професійне арт-відео за допомогою смартфона. Навчишся знаходити мотив і розробляти концепцію, знімати відео, оволодієш основними правилами вибору музики, монтажу, прийомами роботи з відео, титрами і звуком. Також ти вирушиш у триденну подорож до Харкова.
Розклад:
Субота 24.02: 11:00 – 17:00
Неділя 25.02: 11:00 – 17:00
Понеділок 26.02: Харків
Вівторок 27.02: Харків
Середа 28.02: Харків
Четвер 01.03: Постановка відео виставки у галереї BURSA
П’ятниця 02.03: Постановка і відкриття відео виставки у галереї BURSA
Субота 03.03: Кураторство відео виставки у галереї BURSA
Неділя 04.03: Кураторство відео виставки у галереї BURSA
2 – 4 березня 2018 року відбудеться презентація відео робіт, створених ТВОЄЮ КОМАНДОЮ! Виставка ВАШИХ відео інсталяцій пройде в арт-галереї BURSA в Києві.
ЯК стати УЧАСНИКОМ?
ТОБІ від 16 до 20 років? ТИ достатньо змотивований? ТИ хочеш дізнатись щось нове? ТИ хочеш взяти участь у міжнародному проекті?
Тоді подай заявку на участь на адресу електронної пошти: [email protected] або на сайті: www.faceart-facefuture.com/бериучасть/
Термін подачі заявок: до 18 лютого 2018!
Вкажіть:
Ім’я та прізвище
Контактні дані (адреса, телефон, електронна пошта) та вік
Навчальний заклад (напрямок)
Розкажи кількома реченнями, чому ти хочеш взяти участь у проекті face art – face future. Що тебе зацікавило у цьому проекті? Чому саме ти повинен стати учасником програми? До якої з двох груп ти хочеш приєднатись?
Лише для Групи 2: Відео-арт
Що тобі потрібно зробити, щоб взяти участь в складі групи відео-арту?
Надійшли своє відео, відзняте на телефон. Тривалість відео повинна бути не більше 3-х хвилин. Вибери одне із двох наступних завдань:
Розкажи про один день зі свого життя! Як це – бути тобою? Як це – жити у твоєму тілі? На що схожий твій день? Якого він кольору, смаку, запаху, звуку? Спробуй використати ракурс, швидкість зйомки, колір, світло, звуки, рух, щоб передати настрій, відчуття та почуття.
Або:
Чи є в тебе улюблене місце або вулиця у твоєму місті? Розкажи нам про це місце за допомогою відео! Спробуй передати свої відчуття через відео: як це іти по цій вулиці, що ти відчуваєш? Спробуй не просто провести екскурсію і показати нам місце, а відтворити відчуття та емоції. Зроби так, щоб глядач відчув запах, колір, швидкість кроку, темп, ритм, звук вулиці. Ти повинен показати це місце так, щоб глядач побачив його твоїми очима!
Коментарі