Творча біографія Анатолія Лимарєва оповита ореолом трагізму, а мистецький спадок засвідчує беззаперечну унікальність його таланту. Ще за життя художник знайшов прихильників у професійному середовищі, проте не здобув успіху у царині офіційного радянського мистецтва, оскільки був відвертим у своєму баченні життя і не допускав жодної фальші заради показу «реальності у її революційному розвитку». Виконувати замовлення худфонду майстрові було надзвичайно важко: він не міг писати те, що не вражало. Звідси його постійні розбіжності з позицією «ортодоксів».
Анатолію Лимарєву вдалося вийти за межі усталеності, не вдаючись до експериментів безпредметного мистецтва. Він залишив неоціненний мистецький спадок, працюючи у традиційних жанрах.
Київський художник Яким Левич відзначав особливу якість творів Анатолія Лимарєва: «З одного боку, простота, прямий зв’язок із тим, що ми сприймаємо, з іншого боку — подолання того, що просте робиться дуже непросто. Це не конфлікт, це необхідна умова творчого процесу. Ніщо не може статися раптом і відразу, весь час відбувається процес боротьби з самим собою. Просте і зрозуміле є дуже непростим, і вимагає шалених зусиль».
Виставку «Колір. Пробудження» присвячено пам’яті Анатолія Лимарєва і приурочено до 90-ї річниці від його дня народження. В експозиції буде представлено твори з родинного архіву, більшість із них уперше: понад сорок етюдів 1950–1980-х рр., виконаних у техніках акварельного, олійного та пастельного живопису. Основний корпус робіт складають пейзажі, які у своїй етюдності бентежно бринять співзвуччям полум’яних барв і стверджують пробудження стихії кольору — стихії ейфорії та смутку Анатолія Лимарєва.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі