16 лютого 2019 - 17 березня 2019
Центр сучасного мистецтва M17 (вул. Антоновича, 102-104)
Виставка об’єднала художників, які розвивають модерністську лінію в сучасному українському мистецтві. Ідеологом цього руху є Тіберій Сільваші, який протягом свого творчого життя артикулює живопис як форму взаємовідносин людини з простором і часом. Його мистецька еволюція – це рух від фігуративного, наративного живопису до «колірного об’єкту» з редукованим кольором.
Експозиція складається з робіт художників, пов’язаних з діяльністю кількох знакових об’єднань та ініціатив.
«Живописний заповідник» (1992 – 1995) – декларували звільнення живопису від наративної і тим паче ідеологічної функції, зосередження на його питомих якостях – кольорі, структурі, площині. Об’єднання підняло надзвичайно важливе питання про традицію вітчизняного модернізму, який за радянських часів існував переважно в андеграунді.
Тіберій Сільваші, Микола Кривенко, Анатолій Криволап та інші рефлексували над долею живопису після «смерті картини», неодноразово заявленої у 20 столітті, зокрема авангардистами.
«Альянс 22» (2012 – 2015) розвинув ідеї «Заповідника», ускладнив їх, увів у новий контекст, розпочав діалог з іншими видами мистецтв. Ядро ініціативи склали художник-концептуаліст Сергій Попов, живописці Тіберій Сільваші, Бадрі Губіанурі, Сергій Момот та фотохудожник Костянтин Рудешко.
Проекти відкривалися щомісячно 22 числа в київському Музеї Михайло Булгакова і були своєрідною лабораторією, де увага зосереджувалася на нечисленних об’єктах, що досліджувалися у зв’язках з музикою, філософією, поезією тощо.
Уже під час роботи «Альянсу» відбулася міжнародна співпраця з митцями-однодумцями. Вона поглибилася з виникненням KNO/Kyiv Non Objective – мистецького об’єднання, спрямованого на розширення глобальної мережі художніх інституцій, встановленням діалогу між художниками та пошуку нових форм в безпредметному мистецтві.
Виставка «2000-і. Новий вимір» також є простором спілкування різних художників і художниць, які послідовно поглиблюють розуміння безпредметного мистецтва та практикують аналітичний підхід. Вона вступає в діалог з експозицією авангарду, актуалізуючи питання, підняті новаторами початку 20 століття: що є живопис? Яка його доля і роль? Що означає сьогодні бути художником і/або живописцем?
Ця проблематика, як і діяльність представлених митців, є надзвичайно важливою в контексті осмислення історії українського мистецтва 20 століття, особливо щодо тяглості й неперервності модерністської традиції.
Виставка відбудеться в межах виставки Авангард: у пошуках четвертого виміру.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі