18 січня 2018 - 20 лютого 2018
Національний музей історії України (вул. Володимирська, 2)
Виставково-освітній проект «(Не)розказані історії» приурочений 76-им роковинам від початку вивезення населення України на примусові роботи до Третього рейху.
Саме 18 січня 1942 р. із Харкова до Кельна вирушив перший ешелон із українськими остарбайтерами. З України (в її сучасних межах) примусово вивезли від 2,4 до 2,8 млн жителів. Від 143 до 200 тис. колишніх невільників, яким вдалося вижити, не повернулися в непривітну до «вигнаних на примусові роботи» і «тих, хто перебував на окупованих територіях» радянську державу.
Виставка познайомить із реліквіями фондової колекції та простежити процес насильницького перетворення мирного населення, переважно молоді, у найбезправнішу категорію примусових робітників Третього рейху – остарбайтерів («східних робітників»).
Розділи виставки: «Їхати… працювати», «Залишитися… працювати», «Віра», «Надія», «Любов», «(Не)розказані історії», «Непривітна батьківщина», «Пам’ять» та інші.
Невід’ємною частиною виставки реліквій є планшетна виставка «Служіння за примусом» про невільників з України в дияконіях Євангелічної церкви Рейнських земель Німеччини. Вона створена на основі оригінальних матеріалів, сповнена фактів, свідчень та надана ГО «Акція спокути заради миру».
У межах виставки освітня ідея НМІУ «Відкрита бібліотека: Примусові робітники Третього рейху» пропонує знайомство із численною науковою, науково-популярною та художньою літературою, що розповідає про примусову працю українського населення під час Другої світової війни.
Також у межах виставкового проекту запланована низка освітніх заходів:
– 20 січня о 16:00 та 21 січня о 14:00 відбудеться авторська екскурсія «(Не)розказані історії примусових робітників Третього рейху як символи епохи», яку проведе куратор виставки – кандидат історичних наук Тамара Куцаєва. У інші дні (у період від 18 січня до 20 лютого 2018 року) ця екскурсія буде доступною за умови попереднього замовлення;
– 21 січня о 12:00 відбудеться лекція-презентація «Пам’ять про примусову працю під час Другої світової війни у викладанні та діяльності волонтерів: досвід Німеччини» ГО «Акція спокути заради миру». Ведучі: очільниця громадської організації Анжела Беляк та волонтерка Амелі Бір.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі