Виставково-освітній проект «(Не)розказані історії»

Виставково-освітній проект «(Не)розказані історії»

18 січня 2018 - 20 лютого 2018

Виставково-освітній проект «(Не)розказані історії» приурочений 76-им роковинам від початку вивезення населення України на примусові роботи до Третього рейху.

Саме 18 січня 1942 р. із Харкова до Кельна вирушив перший ешелон із українськими остарбайтерами. З України (в її сучасних межах) примусово вивезли від 2,4 до 2,8 млн жителів. Від 143 до 200 тис. колишніх невільників, яким вдалося вижити, не повернулися в непривітну до «вигнаних на примусові роботи» і «тих, хто перебував на окупованих територіях» радянську державу.

Виставка познайомить із реліквіями фондової колекції та простежити процес насильницького перетворення мирного населення, переважно молоді, у найбезправнішу категорію примусових робітників Третього рейху – остарбайтерів («східних робітників»).

Розділи виставки: «Їхати… працювати», «Залишитися… працювати», «Віра», «Надія», «Любов», «(Не)розказані історії», «Непривітна батьківщина», «Пам’ять» та інші.

Невід’ємною частиною виставки реліквій є планшетна виставка «Служіння за примусом» про невільників з України в дияконіях Євангелічної церкви Рейнських земель Німеччини. Вона створена на основі оригінальних матеріалів, сповнена фактів, свідчень та надана ГО «Акція спокути заради миру».

У межах виставки освітня ідея НМІУ «Відкрита бібліотека: Примусові робітники Третього рейху» пропонує знайомство із численною науковою, науково-популярною та художньою літературою, що розповідає про примусову працю українського населення під час Другої світової війни.

Також у межах виставкового проекту запланована низка освітніх заходів:
20 січня о 16:00 та 21 січня о 14:00 відбудеться авторська екскурсія «(Не)розказані історії примусових робітників Третього рейху як символи епохи», яку проведе куратор виставки – кандидат історичних наук Тамара Куцаєва. У інші дні (у період від 18 січня до 20 лютого 2018 року) ця екскурсія буде доступною за умови попереднього замовлення;
21 січня о 12:00 відбудеться лекція-презентація «Пам’ять про примусову працю під час Другої світової війни у викладанні та діяльності волонтерів: досвід Німеччини» ГО «Акція спокути заради миру». Ведучі: очільниця громадської організації Анжела Беляк та волонтерка Амелі Бір.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх