08 березня 2017 - 09 квітня 2017
Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44)
Вартість
Вхід вільний
Поняття «текстиль» і «текст» походять від латинського слова textus, що означає «тканина», «поєднання», «переплетіння». Культура, в якій ми живемо, розвивалася таким чином, що переплітати слова, створювати тексти доводилося здебільшого чоловікам, – слово, мова стали носієм влади, закону.
Переплетіння ж ниток було «жіночою» справою, і статус цього заняття, зведений до рівня ремесла, був не порівнюваний з інтелектуалізмом «словоплетіння». Саме через свою «жіночість», попри технологічну складність, притаманну деяким технікам вишивки і текстилю, такі витвори не ставилися за символічним значенням в один ряд із живописом.
Таке ставлення до «жіночих» технік співзвучне зі ставленням до жіночої праці загалом. Саме тому «жіночі» техніки стали важливими для репрезентації феміністичного мистецтва.
Виставка має на меті виявити пласт феміністичного мистецтва, зокрема, у творчості сучасних українських художниць, представленого безпосередньо через вишивку і текстиль, та пропонує глядач(к)ам прочитати його саме як наратив, повертаючись до початкового значення поняття textus.
Під час лекції відбудуться лекції та дискусії, на яких обговорюватимуть сучасну ситуацію з правами жінок, зокрема в Україні та на пострадянському просторі, піднімуть питання жіночої праці та ідентичності в мистецтві та суспільстві.
Кураторка – Оксана Брюховецька
Учасниці: Софія Времєнная, Ксенія Гнилицька, Анна Звягінцева, Аліна Клейтман, Аліна Копиця, Оксана Брюховецька, Тетяна Корнєєва, Ірина Кудря, Валентина Петрова, Анна Сороковая, Ірина Стасюк, Олеся Трофименко, Швейний кооператив «Швеми», Анна Щербина.
Відкриття – 8 Березня, 18:00.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі