Заключна подія публічної програми виставки «Перемоги переможених»

Заключна подія публічної програми виставки «Перемоги переможених»

03 вересня 2016, 12:00

facebook

«Правда» про переможених – серія заходів, присвячених значенню документа в сучасному мистецтві, кіно, правозахисті і протесті.

Програма:
12:00 – 13:30
Український фотограф Віктор Марущенко розповість про свій проект «Донбас – країна мрій». Про документальну фотографю та роботу Віктора Марущенка буде говорити філософ, теоретик Михайло Мінаков (Київ–Мілан)

«Донбас – країна мрій» – мистецький проект київського фотографа Віктора Марущенка, створений фотографом в 2004 році на Донбасі. Це історія про життя людей, єдиним джерелом доходів яких є занедбані і небезпечні шахти. В нелегальних шахтах працюють жінки, чоловіки, підлітки і пенсіонери. Вони зрідка продають вугілля за гроші, частіше міняють на продукти. Разом зі знімками шахт на фотографіях – будинки шахтарів – бараки з кольоровими шпалерами на стінах. На шпалерах південні пейзажі, Адріатика, пальми – єдине матеріальне втілення мрії в повсякденності смертельно небезпечної праці.

13:30 – 13:45 – кофі-брейк

13:45 – 15:00
Монтаж і політика уяви – лекція Олени Вогман (Берлін, Німеччина)

В яку форму мистецтво переводить імпульс дійсності? Як трактувати цей посил – як переводити це послання в дію? Візуальна культура давно вже змістила поділ на документальний жанр фотографії, також як і змістилася грань між документальним і ігровим кіно. Мета лекції не у визначенні їх нових кордонів, а у (пере)оцінки політичної реальності уяви: як можливості представити речі інакше.

15:00 – 16:00 – перерва

16:00 – 18:00
Круглий стіл «Правда» про переможених»

Круглий стіл – завершальна подія публічної програми виставки «Перемоги переможених». На круглому столі будуть розглянуті питання про значення документа в сучасному мистецтві, кіно, правозахисту і протестному русі. Учасники круглого столу зроблять короткі доповіді про свою практику, про те, що сьогодні можна вважати документом, на що він здатний, які його повноваження? Документ свідчить про реальність або ж маніпулює нашим сприйняттям її? Як документ проявяляет взаємозв’язку між достовірністю і відповідальністю?

Учасники круглого столу:
Теоретики кіно і культурології Ольга Брюховецькая (Київ) та Олена Вогман (Берлін), правозахисник Максим Буткевич, журналістка Наталія Гуменюк, філософ Михайло Мінаков (Київ–Мілан), документаліст, публіцист Олексій Радинський (Київ) і художники Іван Мельничук (Київ), Лада Наконечна (Київ), Микола Рідний (Харків).

Модератори: художниця Євгенія Бєлорусец і куратор Тетьяна Кочубінська

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх