Центр візуальної культури (вул. Глибочицька, 44)
Вартість
Вхід вільний
Cлідчий ізолятор, виправний центр, виправна колонія мінімального, середнього чи максимального рівня безпеки – всі ці заклади ми зазвичай називаємо узагальнено «тюрма» або «в’язниця». Адже життя по той бік паркану видається далеким і таким, що мало стосується буднів «по цей бік».
За словами експертів, в Україні близько 10% засуджених відбувають покарання без вини. Шансу на перегляд справи справедливим судом майже немає. І незалежно від наявності провини – ніхто не убезпечений від можливості одного дня опинитися за ґратами.
Межа, яка відділяє місця несвободи від решти світу дуже тонка на вхід і непохитна на вихід. Але її виявляється достатньо, щоб нелюдські умови та ставлення, прояви насилля з боку адміністрації по відношенню до ув’язнених перетворювалися на повсюдну практику, що лишається цілковито безкарною. Доведені до відчаю, принижені та покалічені, люди вдаються до самогубства та нанесення собі тілесних ушкоджень, що лишається ледь не єдиною можливістю привернути до себе увагу.
Під час дискусії буде можливість поговорити про пенітенціарну систему закладів в Україні та принципи її роботи, про те, чи існують у світовій практиці альтернативи подібному підходу, про практичний вимір проблем, з якими стикаються у закладах несвободи, про стереотипи щодо колишніх ув’язнених та злочинців, що існують у суспільстві і про те, яку роль у їх формуванні відіграє те, як влаштована сама пенітенціарна система.
Учасники дискусії:
Андрій Діденко – експерт Харківської правозахисної групи, колишній в’язень.
Олександр Федорук – експерт з пенітенціарної системи Асоціації УМДПЛ.
Максим Буткевич – правозахисник, співкоординатор проекту «Без кордонів» ГО «Центр «Соціальна дія».
Календар подій
до 21 липня 2019
09 червня 2019
01 червня 2019
26 травня 2019
18 травня 2019
Коментарі