Виставка «Відлуння грецької античності»

Виставка «Відлуння грецької античності»

10 квітня 2019 - 05 травня 2019

facebook

Виставка «Відлуння грецької античності» створена вона завдяки приватній колекції «Acroteras Griegas», яка складається з великої кількості декоративних керамічних виробів – антефіксів. Антефікси використовувалися ще за часів Стародавньої Греції – ними оздоблювали дахи античних храмів, що надавало їм урочистого вигляду і увиразнювало на тлі інших будівель.

Представлені на виставці антефікси походять з різних куточків материкової Греції та грецьких островів і належать до періоду грецької архітектурної неокласики 1880–1910 рр., в якій уособлено дух еллінської культури та історії.
Відродження антефіксового дизайну в Греції в 19 ст. збіглося зі звільненням Греції від турецького поневолення і тим самим засвідчило не лише життєздатність давньої традиції, а й намагання через архітектуру утвердити власну культурну й національну ідентичність.

Колекція належить грецькому архітектору Васіліосу Цітуросу. Він працює в галузі реставрації та збереження неокласичної архітектурної спадщини. Спеціалізується на архітектурі Кикладських островів (Греція). Вивчав архітектуру в Римі та Венеції.

Кураторка виставки – Людмила Строкова.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх