Виставка «Сучасний український імпресіонізм»

Виставка «Сучасний український імпресіонізм»

11 квітня 2019 - 21 квітня 2019

Центральний будинок художника (вул. Січових Стрільців, 1/5)

facebook

Виставка «Сучасний український імпресіонізм» присвячена 145-річчю відкриття першої виставки імпресіоністів у Парижі, що відбулася 15 квітня 1874 року. На виставці будуть представлені як роботи українських художників-імпресіоністів другої половини ХХ століття, так і сучасних українських художників.

Український імпресіонізм має давню історію. Ідеї цього стилю були почерпнуті багатьма українськими художниками, які відвідували Францію в кінці ХІХ – початку ХХ століття. У другій половині ХІХ століття Париж, фактично, став центром світової культури. Українські художники, відвідуючи Париж, продовжували там освіту і працювали, створюючи художні твори під впливом робіт своїх французьких товаришів, вбираючи в себе все те нове, чим була так багата французька культура.

Серед художників, що стали послідовниками перших імпресіоністів, можна назвати таких видатних майстрів як Олександр Мурашко, Михайло Ткаченко, Давид Бурлюк, який в ранньому періоді творчості створював картини в стилі імпресіонізму, а також багатьох інших.

Українські художники не тільки навчались у Франції, але, створюючи художні твори і беручи участь у численних виставках, вносили і свою лепту у французьку культуру, що не залишалося поза увагою французького уряду.

З часу відкриття Української академії мистецтв у 1917 році ідеї імпресіонізму в Україні знайшли благодатний ґрунт. У стінах Академії виросла ціла плеяда чудових художників імпресіоністів.

Ідеали перших французьких імпресіоністів живі в НАОМА досі, передаються педагогами з покоління в покоління і досі в її стінах витає той дух імпресіонізму, який витав у виставковому залі на першій виставці в Парижі в далекому 1874 році.
Згадати перших українських імпресіоністів, простежити шляхи розвитку українського імпресіонізму в другій половині ХХ століття і познайомитися з роботами ряду сучасних художників імпресіоністів ви зможете в період проходження виставки.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх