18 листопада 2016 - 16 січня 2017
Dymchuk Gallery (вул. Ярославська, 21)
Розповідаючи про те, над чим наразі працює, Сергій Радкевич констатує, що слово «фрагменти» присутнє в назвах його робіт та проектів останніх років і тут же вирішує – так має називатися проект.
В роботах митця поєднується абстрактне зображення, певний каркас та фігуративні елементи, які наповнюють його життям. Досить часто сюжети робіт запозичені з сакрального мистецтва.
Саме така комбінація присутня і в проекті «Фрагменти». Стрічка новин Facebook, в якій повсякчас у дивних комбінаціях сплітаються котики, економічна аналітика і так звані graphic images є найяскравішим прикладом фрагментарності чи то кліпової свідомості, над якою розмірковує митець у «Фрагменти».
Для цього типу мислення, говорити про яке дослідники стали в дев’яностих роках з появою MTV та інтернету, характерним є фрагментованість інформації та неможливість утворити логічні зв’язки між блоками, які слідують один за одним. Зміна одного повідомлення іншим з великою швидкістю, яка в результаті заважає реципієнту концентруватися та аналізувати матеріал, призводить до зниження співчуття та робить людину більш податливою до маніпуляцій.
Однак, незважаючи на солідний список мінусів, таке мислення, здається, має й позитивну сторону, зокрема захищає користувача від інформаційного перевантаження. Неможливість концентруватися на одному повідомленні аж занадто довго стає адаптативним механізмом, за допомогою якого людина пристосовується до викликів двадцять першого століття.
Календар подій
до 09 серпня 2019
до 26 липня 2019
до 28 липня 2019
до 25 серпня 2019
15 липня 2019
до 11 серпня 2019
Коментарі