Виставка Франко Аріаудо «Василіск»

Виставка Франко Аріаудо «Василіск»

05 липня 2019 - 07 липня 2019

facebook

Проект «Василіск» Франко Аріаудо є частиною ширшого дослідження деяких сценаріїв можливого і того впливу, який вони можуть мати на наше сприйняття реальності — або на те, що ми сприймаємо як реальне. Цей проект почався із серії ескізів та дій, які художник розробляв починаючи з 2017 року під час резиденції на острові Бірючий на узбережжі Азовського моря, якому притаманний вкрай сугестивний пейзаж.

Спочатку проект отримав спочатку форму книги (видавництво Viaindustriae), яка досліджує з мультидисциплінарної точки зору практику бігу по воді та її мотиваційні можливості перед викликами, з якими сьогодні стикається людина.

Роботи та матеріали, представлені у галереї The Naked Room, є продовженням цього дослідження у форматі поп-ап експозиції. Починаючи від тео-філософського прочитання, яке акт ходіння по воді має в західній символіці та колективній уяві, до інших областей, ближчих до актуальних антропологічних і соціокультурних занепокоєнь. Якими мають бути ідеальніі умови, аби відповісти на такий складний виклик як спроба бігу по воді? Які фізичні та духовні сили необхідно задіяти задля цього? Якими є умови, що дозволяють людині бігати по воді? І, найголовніше, як ми можемо змінити нашу точку зору на реальність і уявити неможливе як можливе?

Спираючись на пара-науковий реєстр, проект «Василіск» закладає основи теорії та практики бігу по воді, в яких поняття магічного та чудесного співіснують із конкурентним та прагматичним баченням, відображаючи одне з найголовніших протиріч сучасного суспільства.

Франко Аріаудо — художник, який живе і працює в Турині, Італія. Його трансдисциплінарна практика спирається на антропологію, соціологію, ритуал, спорт і дозвілля. Через різні художні твори, такі як скульптури, об’єкти, колективні перформанси та публікації, він досліджує і часом дестабілізує ті антропологічні та соціальні установки, які призводять до формування специфічної думки, встановлення традиції або просто до вираження кліше.

Куратор – Сергій Канцедал. 

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх