Відкриття виставки «Комунізм і його епоха»

Відкриття виставки «Комунізм і його епоха»

30 червня 2017, 17:00

Вільний простір «INVERIA flow space» (вул. Володимирська, 49а)

facebook

Вартість

Вхід вільний, необхідна реєстрація

Франкфуртський історик і публіцист Ґерд Кьонен розробив концепцію виставки «Комунізм і його епоха». Присвячена 100-ї річниці Жовтневої революції в Росії, вона ретроспективно описує підйом та падіння комунізму. Фундація з опрацювання наслідків диктатури СЄПН та Німецький історичний музей підготували виставку, яка на 25 плакатах показує приблизно 200 фотографій та документів сучасної історії.

Борці за комунізм прагнули змінити світ та виховати «нову людину». Їхні обіцянки світлого майбутнього запалили мільйони людей на земній кулі, але комуністичний режим насильства спричинив багатомільйонні жертви. Та й тепер наслідки збанкрутілої системи впливають на суспільство та менталітет – і в Німеччині, і в Україні. Разом з тим термін «свобода» в 1989-90 рр., як і рух Майданів, були ключовими поняттями, і мільйони людей у ході волелюбних революцій виявили своє прагнення жити в об’єднаній, постімперській Європі, де панують свобода та демократія.

8 квітня 2015 року український парламент прийняв пакет законів про «декомунізацію». Ще раніше, у вересні 2014 р., був прийнятий пакет законів про люстрацію. Обидва пакети викликали бурхливу реакцію в українському суспільстві, яка не вщухла і сьогодні.

Але й деінде, навіть у нібито усталених демократіях «Заходу», у центрі уваги стоять відповіді, які були дані на потребу політичної емансипації – ліберальна демократія, суверенітет, верховенство права, мультилатеризм, європейська інтеграція. Як це пояснити? Чи є це ще наслідками багаторічних диктатур?

Про це говоритимуть на відкритті перекладеної українською виставки з автором Ґердом Кьоненом та іншими істориками і експертами з Німеччини та України.

Чи існує рецепт ідеального процесу декомунізації?

Чи є закони надійним засобом соціальних змін?

Які шляхи до рішень використовували інші країни, і чого можна навчитися у них?

Яку роль відіграють культура пам’яті та історична політика, коли мова йде про політичну та національну емансипацію та про європейську інтеграцію?

Зареєструватись

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх