Інсталяція Махмуда Бакші «Безкінечне святкування»

Інсталяція Махмуда Бакші «Безкінечне святкування»

07 листопада 2016 - 21 листопада 2016

(б-р. Тараса Шевченка, 1)

facebook

У понеділок 7 листопада, о 18:00 фонд ІЗОЛЯЦІЯ презентує тимчасову інсталяцію іранського митця Махмуда Бакші «Безкінечне святкування» (Endless Celebration) на місці поваленого пам’ятника Леніну на бульварі Тараса Шевченка в Києві. У вівторок 8 листопада, о 19.00 у креативній спільноті IZONE відбудеться дискусія за участі художника.

Інсталяція «Безкінечне святкування» Махмуда Бакші є іронічним коментарем стороннього спостерігача до історичного моменту, в якому наразі перебуває Україна. У своїх попередніх проектах іранський митець часто розглядає пам’ятник як рекламу, спосіб державної пропаганди нових ідей.

Художник розробив цей проект як спробу візуально сформулювати історичний вибір, зроблений українцями, коли вони прибрали пам’ятник Леніну зі свого місця. Для інсталяції Бакші вибрав три кольори світлофора, щоб за допомогою червоного (силует Леніна) продемонструвати неможливість повернутися до минулого. Зелений (Діва Марія) і жовтий (поп-співачка Мадонна), в свою чергу, демонструють можливі напрямки руху вперед. Також ці три обличчя уособлюють стовпи сучасного суспільства: ідеологію, релігію та економіку.

Датою відкриття проекту невипадково є 7 листопада – День Великої Жовтневої Революції. Інсталяція у жодному разі не приурочена до цієї події, а навпаки використовує дату як додатковий інструмент, що підсилює її значення. Святкування визначних дат – це ще один спосіб укорінити в суспільстві певну ідеологію. Демонстрації трудящих перед пам’ятником вождя були майже релігійним дійством.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх