Національний центр Олександра Довженка

Національний центр Олександра Довженка
залиште відгук
м. Київ, вул. Васильківська, 1
+38 (044) 201-65-74

facebook

Національний центр Олександра Довженка — державне підприємство, що об’єднує державний кіноархів художніх фільмів та кінокопіювальну лабораторію. Фактично – державна фільмотека України. Єдиний член Міжнародної федерації кіноархівів (FIAF) в Україні.

Національний центр Олександра Довженка створено 10 вересня 1994 року Указом Президента України «Про заходи щодо відзначення 100-річчя від дня народження Олександра Довженка» та наказом Міністерства культури України від 1 листопада 1994 року «Про створення Національного центру Олександра Довженка у м. Києві».

В складі Довженко-центру – єдина державна кінокопіювальна лабораторія в Україні, в якій працюють висококваліфіковані фахівці з великим досвідом роботи.

Центр Довженка є єдиним в Україні державним підприємством, що опікується збереженням, відновленням, вивченням і примноженням Національного фільмофонду України. Здійснює наукові дослідження в галузі кінематографії, укладає й видає довідникову літературу з історії кіно, спеціалізовані кіновидання. Одним із основних завдань центру є популяризація українського кінематографу.

Протягом 2007—2010 років коштом Центру Довженка було відреставровано фільми Олександра Довженка, Івана Миколайчука, Юрія Іллєнка, які згодом було видано на dvd.

З 2011 року Центр Довженка здійснює програму популяризації українського кінематографу: щодвамісяці проводяться музичні кіноперформанси «КОЛО ДЗИГИ» — покази німого кіно в супроводі сучасної музики, виконуваної наживо, ретроспективи класиків українського кінематографу тощо.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх