Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця»
зірочок - 5, відгуків - 1
м. Київ, вул. Госпітальна, 24а
вт. - нд.: 10:00 - 18:00
+38 (044) 288-2341, (044) 288-2359

facebook

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» є правонаступником музею «Косий капонір», який був заснований в 1930 році як філіал музею революції, з 1940 року діяв як філія Державного історичного музею. В 1991 році рішенням Київської міської ради народних депутатів музей «Косий капонір» був перейменований на Історико-архітектурну пам’ятку-музей «Київська фортеця». В 2007 році Указом Президента України Історико-архітектурній пам’ятці-музею «Київська фортеця» надано статус Національного.

Національний історико-архітектурний музей «Київська фортеця» – це унікальний музейний комплекс загальною площею більше 10 га, створений на базі Госпітального укріплення Київської фортеці, який включає два музеї – Музей Історії вітчизняної фортифікації та Музей історії використання споруд Київської фортеці та експозицію під відкритим небом з оборонними валами, фортечною стіною та капонірами, а також найбільший в Європі Лисогірський форт площею більше 120 га в Голосіївському районі м. Києва.

Музей «Київська фортеця» – це не тільки музей фортифікації, багато його споруд тісно пов’язані з історією громадських визвольних рухів в Україні . Гарнізон фортеці брав активну участь в революційних подіях в м. Києві на початку минулого століття, в тому числі відоме повстання 1907 року. Тому ці пам’ятки особливо багатогранно відображають свою епоху.

Головними напрямками діяльності музею є науково-дослідна, культурно-освітня, фондова та пам’яткоохоронна робота. Основними завданнями пам’ятки-музею є вивчення і використання пам’яток культури, збереження та популяризація історико-культурних надбань, виховання підростаючого покоління в дусі патріотизму та відданості своїй незалежній державі-Україні, шанобливого ставлення до її історії, сприяння її національному піднесенню і духовному розвитку.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх