Музей сучасного мистецтва України

Музей сучасного мистецтва України
залиште відгук
м. Київ, вул. Кирилівська, 41
+38 (044) 454 4740

facebook

07 червня 2005 року перший в Україні приватний Музей сучасного мистецтва гостинно відкрив свої двері для відвідувачів. Він розташувався в історичній частині Подолу на двох поверхах будівлі по вулиці Братській, 14, й одразу дістав велике коло шанувальників.
Спочатку була невелика колекція, яку її власник – відомий бізнесмен і меценат Сергій Цюпко почав збирати 20 років тому.

Основу її складав нефігуративний живопис сучасних українських художників. Потім виникло цілком зрозуміле бажання розширити часові та географічні межі збірки, зосередивши однак увагу саме на мистецтві України періоду другої половини ХХ століття, який, на жаль, майже відсутній у вітчизняних музеях. Коли кількість творів, їхніх авторів та мистецьких напрямів, які вони представляють значно збільшилися, було прийняте рішення «музеєфікувати» колекцію.

У грудні 2009 році відбувся переїзд Музею до нового триповерхового приміщення по вул. Глибочицькій, 17.

Великі площі (понад 3,5 тис. кв. м.) дозволили сформувати першу постійну експозицію з кращих творів збірки (вона займала другий і третій поверхи Музею). За 5 років життя Музею на Глибочицькій було проведено багато цікавих виставок, проектів, тощо.

У вересні 2014 року Музей відкрив свої двері по вул. Фрунзе, 41 (тепер вулиця Кирилівська)

Сьогодні це три виставкові простори для постійних та тимчасових експозицій (увесь І-й поверх). Нині це єдиний у нашій країні музей, де зберігаються твори багатьох представників різних мистецьких шкіл і напрямів усіх регіонів України від 1930-х років ХХ століття до сьогодення.

Колекція нараховує понад п`яти тисяч творів живопису, графіки, скульптури і декоративно-ужиткового мистецтва.
У колекції зберігаються твори понад 700 авторів.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх