Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського
залиште відгук
м. Київ, вул. Паньківська, 9
10:00 - 16:30, пн. - вихідний
+38 (044) 288-28-07
facebook

Музей розташований в будівлі київської садиби Грушевських, яка вціліла до наших днів. У двох виставкових залах музею презентуються твори відомих українських майстрів та документальні проекти.

Виставкові проекти підпорядковані головній ідеї: відродити в новому форматі втрачену збірку українських старожитностей Михайла Грушевського. Саме тому на традиційних «Вернісажах у Грушевських» презентуються мистецькі твори «в смаках» видатного дослідника, збирача та шанувальника української культури.

Музей відкрито для відвідувачів у 2006 році, через 14 років після заснування. Колекція музею починалася з кількох експонатів, а сьогодні нараховує понад сім тисяч предметів, з них чотири тисячі представлено в експозиції.

Це меблі, побутові речі, особисті документи, рукописи, найповніше в Україні зібрання творів М. Грушевського та видань за його редакцією.

Музейними раритетами є листи історика та його рідних, книги з бібліотеки зі штампами вченого та дарчими написами відомих науковців. Унікальна іконографічна колекція включає понад 500 фотодокументів, з них — 44 оригінальних світлини М. Грушевського періоду 1876-1931 років, значна частина яких збереглася в єдиному примірнику.

На сьогодні Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського є не тільки музейним закладом, але й центром грушевськознавства в Україні, навколо якого об’єдналися дослідники-грушевськознавці гуманітарних академічних інститутів та наукових товариств.

Реклама на сайті

Коментарі

вверх