Міжнародний центр культури і мистецтв

Міжнародний центр культури і мистецтв
залиште відгук
м. Київ, алея Героїв Небесної Сотні, 1
+38 (044) 279-15-82, 279-74-82

facebook

Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації профспілок України (донедавна Жовтневий палац) – будівля, що будувалась під київський Інститут шляхетних дівчат. У стінах центру працюють кінотеатр і бібліотека, проводяться різноманітні свята, фестивалі та виставки.

Ідея створення мережі навчальних закладів для жінок належить дружині імператора Павла I – Марії Федорівні. У 1834 році розробили проект статуту для київського Інституту шляхетних дівчат. Цей храм науки повинен був “надати безкоштовне виховання дітям бідних дворян”. Дочки заможних батьків, також могли навчатися в інституті, але вже за додаткову плату. Відкриття інституту відбулася в серпня 1838, у тому ж році був закладений головний корпус, в який учні інституту переїхали в 1843-му. Для вчителювання були запрошені професора Київського університету, який “взяв шефство” над закладом. В інститут приймали дівчаток 10-13 років. Щорічно учні вносили за навчання від 800 до 1000 рублів. Правда, половину вихованок містила скарбниця. У 1888 році заклад відсвяткував ювілей – 50 років існування. За цей час зі стін Інституту вийшло 1283 випускниці.

Сторіччя закладу відсвяткувати не судилося. Прогриміла революція, і в будівлі оселилися військові установи, у тому числі Вища військова школа. У 1925 році – Окркомгоспу. При Сталіні в будівлі було НКВД: у підвалах проводили допити і розстріли “ворогів народу”. У роки Другої світової війни садиба колишнього Інституту була розгромлена, а центральний корпус згорів. Під час відновлення будівлі (1952-58) у ньому облаштували зал для глядачів на 1900 місць. Тоді будівлю нарекли Жовтневим палацом культури. Сьогодні це Міжнародний центр культури і мистецтв.

Реклама на сайті

Перегляньте також

Коментарі

вверх