Вистава «Красиві двадцятилітні. Тизер»

Вистава «Красиві двадцятилітні. Тизер»

30 травня 2018, 19:00

Мистецький арсенал (вул. Лаврська, 12)

facebook

Здається, автобіографія як літературний жанр має найбільш оманливі форми вираження реальності. Тим паче, коли до фікційності життя автора додається його бажання говорити від імені цілого покоління. Роман польського письменника Марека Гласко «Красиві. Двадцятилітні» — один із таких творів, де постать автора й голос покоління сягають своєї найбільшої умовності.

Роман повниться розповідями про подорожі світом, тугою за Батьківщиною, розчаруваннями та зневірою, на які таке багате емігрантське життя. Гласко випало прожити недовго, він наклав на себе руки у віці 35 років. У романі Гласко неодноразово повертається до теми Польщі, «якої ніколи не було». Схоже, він писав не про минулу Польщу, а про уявну чи то пак, майбутню.

Текст вистави «Красиві двадцятилітні. Тизер» — своєрідна інтерпретація роману польського письменника та працює як парафраз до теми втраченого покоління, розбитих ілюзій і невідомості. Цей «тизер» — обіцянка історії, репетиція майбутнього.

Виставу можна сприймати як ретроспективний погляд на завтрашній день, у якому ми вже опинились. У певному сенсі кожне нове покоління — це проект майбутнього. На що перетворюються його погляди й прагнення, як вони видозмінюються з часом? Вистава «Красиві двадцятилітні. Тизер» спробує це з’ясувати.

Вирішальною в створенні вистави стала зустріч драматурга Дмитра Левицького зі своїми польськими друзями на могилі Гласко на варшавському кладовищі Повонзкі — місці перепоховання письменника. Серед певного кола варшавської молоді існує негласна традиція вшановувати день пам’яті мертвих на могилі Гласко. Це специфічний акт пам’яті, який дозволяє відстежити, як у минулому уявлялося майбутнє. Символічно, що зустріч відбувається на кладовищі.

Драматург: Дима Левицкий
Режисерка: Тамара Трунова

Текст грають актори:
Виталий Ажнов
Олександр Рудько
мария бруни
Karen Vardanyan
Mirra Zhuchkova
Андрій Волошин
Вікторія Єфименко

Вистава відбувається в межах фокус-теми VIІI Міжнародний фестиваль Книжковий арсенал — «Проект майбутнього». Кураторка фокус-теми головна редакторка KORYDOR – Vira Baldyniuk

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх