Лекція Яніни Пруденко про музику кольору

Лекція Яніни Пруденко про музику кольору

16 березня 2019, 15:00

Національний художній музей України (вул. Михайла Грушевського, 6)

facebook

Вартість

70 грн

Реєстрація

У межах виставки Флоріан Юр’єв. Modus Coloris Sintez відбудеться лекція, присвячена музиці кольору, яку читатиме Яніна Пруденко, кандидатка філософських наук, кураторка Відкритого архіву українського медіа-арту.

Можливо, про музику кольору або ж музику світла, ви дізналися саме з виставки Флоріана Юр’єва. Але музико-кольорові експеременти мистця були не поодиноким явищем в художніх практиках другої половини ХХ століття.

Ідеї про «музичний» живопис Мікалоюса Чюрльоніса і Олександра Скрябіна, який у музичній практиці першим ввів у симфонічну партитуру спеціальну партію світла зі зверненням до синопсії – кольорового слуху, були підхоплені ще в середині ХХ ст. художниками, інженерами, композиторами, музикознавцями по цілому світу і в тому числі в Україні.

Навіть зараз, незважаючи на те, що аналогові технології невідворотно застаріли, вони все ще привертають увагу художників-синестетів, які й далі захоплюються магією синтезу музики і кольору, звуку і світла.

Під час лекції будуть представлені останні дослідження Відкритого архіву українського медіа-арту, присвячені українській світломузиці: історія цього явища, архівні матеріали, інтерактивні світломузичні установки полтавського світлохудожника Георгія Ларіонова, створені у 1980-х рр.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх