Лекція Сергія Солодька «Новини: як воно робиться»

Лекція Сергія Солодька «Новини: як воно робиться»

22 червня 2018, 19:00

Shcherbenko Art Centre (вул. Михайлівська, 22в)

facebook

Вартість

Вхід вільний

Під час лекції Сергій Солодько проведе своєрідну екскурсію на «завод з виробництва новин». Він покаже на конкретних прикладах, як інформація та смисли, які транслюють медіа в соціум, залежать від особливостей їх виробничого процесу: бюджету ньюз-руму, ієрархії прийняття рішень в колективі, налагодження та підтримання зв’язків з джерелами інформації, стосунків з владою, інфраструктури та умов роботи, технологічних інструментів запису та поширення інформації, естетичних уподобань теле- та фотооператорів, орієнтації на конкретну аудиторію, формату медіа тощо.

Така перспектива проливає світло на низку конкретних факторів, які окреслюють можливості репрезентації подій, свідками яких є медіа. В свою чергу, це підштовхує до переосмислення соціальної ролі медіа, яка сьогодні втрачає модерністське ідеологічне підґрунтя для легітимізації своєї роботи – роль нейтрального інформування суспільства.

Водночас, прозорість виробничого процесу не дає впасти в радикальну критичну постмодерністську інтерпретацію медіа як виробника нереальної реальності й ставить прагматичне питання: «Як мають працювати хороші медіа в сучасному світі, якщо ми все ж не можемо жити без них?».

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх