Лекція Семена Широчина про архітектуру КПІ

Лекція Семена Широчина про архітектуру КПІ

11 березня 2019, 19:30

Зона креативних мануфактур Izone (вул. Набережно-Лугова, 8)

facebook

Повтор лекція Семена Широчина про архітектуру КПІ, яка спровокувала досить гучний скандал в інституті. Але що саме було в цій лекції такого зневажливого та образливого? Як одна лекція спроможна «зіпсувати репутацію КПІ»? Під час події стали відомі факти з історії забудови інституту.

Чого ж ми не знаємо про КПІ? Корпуси інституту добре відомі, їх можна досить легко впізнати. Дехто порівнює архітектуру КПІ з Сорбонною, інші – з Оксфордом. Але основна увага приділяється корпусам імперському періоду, натомість радянський період залишається в тіні. Але інститут невпинно розбудовувася, зводили нові корпуси та гуртожитки. КПІ розшірювався під час першої та другої п’ятирічки, в повоєнні роки та особливо – в 1970-ті-1980-ті. Хто його будував та проектував? Які організації були з цим пов’язані? Для широкої аудиторії це і сьогодні залишається білою плямою.

Під час лекції Ви дізнаєтесь, за якіх обставин та коли зводили корпуси, хто та в якій послідовності формував сучасний архітектурний ансамбль іституту. Неодмінно будуть унікальні фотографії та ескізи маловідомих будівель.

Побачите проекти, що були розроблені в 1991 році як генеральний план розвитку інституту, але так і не були втілені в життя. Натомість з’явилась комерційна забудова там, де мали б бути гуртожитки, спортивні секції та корпуси.

Спікер – Семен Широчин – дослідник архітектури Києва радянського періоду, випускник факультету прикладної математики КПІ, доктор філософії технічних наук, вчений та викладач КПІ в 3-му поколінні.

Вхід – donation.

Реклама на сайті

Реклама на сайті

Знайдіть свою подію

Календар подій

Коментарі

вверх